Відділ фортепіано

Зав. відділом фортепіано Чайка Наталія Дмитрівна

        На фортепіанному відділі працюють досвідчені спеціалісти:  Ткачук Я.Ф.,Парфенюк Г.І., Бондарчук Т.А., Моісєєв О.В., концертмейстри Бондарук М.В., Михальчук Л.В., очолює відділ -Чайка Н.Д. На відділі навчається 53 учня.

   Викладачі відділу забезпечують в повному обсязі та на високому професійному рівні виконання навчальних планів, проведення відкритих уроків та методичних лекцій.

       Викладачі та учні відділу приймають активну участь в мистецькому житті школи та міста. На відділі працює тріо викладачів у складі Моісєєва О.В., Бондарчук Т.А. Чайки Н.Д. Викладачі відділу ведуть активну роботу над популяризацією фортепіанного мистецтва, створюють різні дитячі ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети).

    Учні відділу є лауреатами та дипломантами обласних, Всеукраїнських конкурсів «Юний піаніст», «Бурштинові нотки». Випускники відділу навчаються в Хмельницькому музичному училищі, Рівненському музичному училищі, Київський академії музики.

        4 лютого 2016 р. фортепіанне тріо викладачів відділу у складі: Чайка Н.Д., Бондарчук Т.А., Моісєєв О.В. брали участь в обласному конкурсі виконавської майстерності викладачів ПСМНЗ "Музична палітра". В конкурсі прийняли участь 12 фортепіанних ансамблів з різних кучків області.

          Викладачі відділу посіди III місце.

Звіт класу Бондарчук Т.А.

22 березня в класі викладача Бондарчук Т.А. відбувся звітний концерт класу під назвою «Музичні історії». Саме така назва концерту не випадкова, тому що в кожному музичному творі є своя історія. Ведучі концерту Вікторія Доктор та Ольга Шаповалова  нагадали слухачам, що музика  оточує нас усюди, ми чуємо її в щебетанні птахів та подиху вітрів, у весняній капелі та теплі сонячного ранку, музика нас надихає на справжні чудеса, вміє сміятися і плакати, музика подібна дощу, що крапля за краплею пронизує серце та пробуджує його. Розпочали концерт маленькі першокласниці Маріна Бендюг, яка виконала «Весняночку» О. Личкіної та  Марійка Ніколайчук з п’єсою  «Горобець»  Л. Шукайло.

Зі своєю по-справжньому літньою історією у п’єсі І. Іордана «Полювання на метелика» на сцені з’явилася Вікторія Кордун, учениця 2 класу, а хлопці, учні 2 класу грали по чоловічі щиро і глибоко, Роман Мартинюк виконав п’єсу  М. Шмітца «Будь розумнішим», а Павло Ніколайчук С.Макапара «Маленький командир», учень 4 класу Віталій Пантелеймонов виконав М.Чулакі «Весела прогулянка». Фортепіанний ансамбль веселих подружок В.Кордун та А. Тимощук виконав п’єсу Є.Ботярова «Рудий-рудий конопатий».У концерті прозвучали твори сучасного композитора, яка працювала в нашій школі, а зараз продовжує свої музичну діяльність в Київський школі ім. Л.Ревуцького, Олени Личкіної, їх виконали учениця 4 класу Маргарита Нагорнюк - «Весна», учениця 6 класу Ольга Герман - «Споглядання». Учні старших класів натхненно і чуйно виконували ліричні твори: Ольга Шаповалова А. Азарашвілі «Настальгія», Валентина Свідзінська Н. Рото «Ромео і Джульєта», В Доктор Ю.Весняка «Образ», Євген Пантелеймонов А. Самонова «Прелюдія», Тарас Ляшук А.Дворжака «Джазовий етюд», Омар Хамдан Д.Амфітеатров «Пісня метелиці». Учениці 6 класу В.Доктор та В.Свідзінська виконали ансамбль в обробці Л.Жульєвої «Ріо-Ріта».

 

На такій позитивній ноті завершився концерт, а Тетяна Анатолівна побажала, щоб у житті кожного слухача було безліч історій: добрих, приємних, радісних та незабутніх, які сколихнуть неймовірними почуттями та надовго залишать свій слід у нашому серці. 

Юні таланти

21 березня  в м. Хмельницький в музичному училищі ім. В Заремби відбувся конкурс-фестиваль піаністів «Classic-Поділля. Юні таланти»  серед учнів старших класів. У конкурсі брали участь учні з різних регіонів нашої області, учениця 8 класу Мельничук Анастасія здобула переконливу перемогу і посіла І місце. Під час нагородження голова журі В.А. Разумова, завідуюча фортепіанним відділом ХМУ, подякувала Анастасії та її викладачу Чайці Н.Д. за високопрофесійну підготовку, за музикальне виконання творів та високу культуру звуку.

 

 

Країна співочих мелодій

18 лютого відбувся звітний концерт учнів класу викладача фортепіано Парфенюк Г.І. під назвою «Країна співочих мелодій».

Концерт розпочався віршом:  Небесній сотні шана і молитва

                                                               За чисті душі, що злетіли в небо.

Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв  майдану хвилиною мовчання.

            Під час концерту слухачі поринули у світ найкращих українських пісень в перекладенні для фортепіано. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Геннадій Без’язичний  видав 100-ту збірку «Мелосвіт», в який  зібрав авторські українські пісні і аранжував їх  для фортепіано,  саме з цієї збірки учні виконували твори.  Учні класу викладача Парфенюк Г.І. із задоволенням, великою ніжністю та трепетом віднеслися до виконання  пєс . Слухачі мали змогу почути «Пісню про Київ», «Ніч яка місячна», «Ой, ти дівчино з горіха зерня», «Рідна мати моя», «Минає день, минає ніч», «Водограй», пісню «Черемшина» заспівала Богдана Оборжицька. Під час концерту  ведучі Семенюк Тетяна та Козловських Анастасія розповіли історію виникнення пісень, а викладач Ганна Іванівна натхненно читала вірші. В залі панувала повна тиша, глядачі із захопленням слухали і оплесками вітали юних виконавців. В концерті  прийняли участь :

            Неміріч Валерія 2 клас, Кулик Софія 3 клас, Гуменюк Влас 3 клас, Васютинська Анастасія 5 клас, Козік Анастасія 5 клас, Орел Аліна 7клас, Остапчук Віра 6 клас, Козловських Анастасія 8 клас.

            На передодні концерту була оформлена чудова виставка  учнів класу талановитого викладача Ірини Володимирівни Котихової. Картини передавали красу української природи, почуття закоханих людей, образи рідної матінки-України, вишитий рушник червоними і чорними нитками, все це дуже гармонійно співзвучало з українськими піснями. Отож граймо українські пісні, вони несуть радість, смуток, надію – це життя народу.