Подорож у "ДИВОСВІТ"

     На передодні великого свята Покрови Пресвятої Богородиці та дня Українського Козацтва учні народного відділу дитячої школи мистецтв: Оксана Малявчик, Яна Марчук, Тетяна Ляшок, Анастасія Паршина та викладач Наталія Гайдейчук, відвідали дитячий садочок «Дивосвіт». Наші маленькі слухачі відкрили для себе новий інструмент – бандура, уважно слухали наші виступи та навіть дізналися деякі історичні аспекти виникнення цього чарівного інструменту.

         Звісно, що ми намагалися якнайбільш по-дитячому для них презентувати весь підготовлений матеріал. У залі панувала дуже тепла та щира атмосфера. Насолоду від цієї зустрічі отримали і ми, і звісно, наші глядачі.

 

          Ми бажаємо успіхів нашим маленьким друзям. Ростіть справжніми українцями!

"Маланка Фест 2017"

15-16 січня Зразковий фольклорний гурт "Щедрик" став учасником неймовірного дійства, VI Благодійного фестивалю "Маланка Фест 2017", що відбувся у Чернівцях. На розсуд глядачів колектив представив обряд традиційного щедрування, що мав багато схвальних відгуків від учасників заходу та гостей фестивалю. А від дирекції заходу "Щедрик" отримав багато подарунків та запрошення на майбутні заходи. Повернулись з відчуттям справжнього свята, позитивом та неймовірними емоціями! 

18 листопада 2016 р. відбувся відкритий урок викладача Ткачук Яніни Феліксівни з ученицею IV класу Ковальчук Софією на тему: «Робота над звуковираженою та образною складовою музичного твору».

"Дух щедрого Різдва"

14 січня на базі Славутського історичного музею відбулося чудове, веселе та пізнавальне дійство «Дух щедрого Різдва», яке дозволило відвідувачам поринути у світ народної творчості та краси під пильним керівництвом досвідчених керівників. Головним натхненником даного заходу став Славутський Зразковий фольклорний гурт "Щедрик" ДШМ, який зачарував своїм народним музичним творінням глядачів. Розділити свято завітали дітки з ДНЗ №6 "Золота Рибка", молодший хор «Companelli» ДШМ (керівник Н. Салогуб), родинне тріо Анни, Наталії та Анастасії Мельничук, дует скрипалів у складі К. Савіцької та І. Трегубецької, які захоплювали мелодійністю колядки.       

 

Відвідувачі мали унікальну можливість побачити на святі етнопоказ традиційних жіночих головних уборів, який підготувала керівник зразкового дитячого фольклорного гурту «Перлинка» М.Сайпель із своїми вихованцями. У виконанні фольклорних гуртів «Щедрик» та «Перлинка» прозвучали давні, колоритні та неповторні колядки та щедрівки. Завершилося свято загадуванням бажання біля Дідуха Бажань, якого майстерно виготовила О.Гребень, та разом заспіваною народною колядкою «Добрий вечір тобі, пане Господарю». 
      Велика подяка всім творчим колективам міста за даровані естетичні і пізнавальні задоволення.

Музика картин!

             Жовтень! О, який же він красень, чарівник! Після літньої спеки, та зеленого буйства природи він не поспішаючи, непомітно він людського ока запроваджує свої правила, своє розмаїття фарб. Споглядаючи на оголені від листя дерева, о, як же сумно стає на душі! Але поряд з ними, такими величними, стоїть тонесенька берізонька розмальована у жовто-зелені кольори. А ще трохи далі калина розвісила свої коралові грона. А клени у жовто-пурпуровому розписі гордовито красуються перед плакучими вербами. Ну, як тут не закохатися у цю красу, у це свято природи?! І, ніби,  хтось навмисно запровадив на початку жовтня свято – День художника.
            7 жовтня в Славутській ДШМ відбулось мистецьке свято з нагоди Дня художника. У ньому взяли участь учні та викладачі Дитячої школи мистецтв. Програма свята будувалась на уявленнях про співдружність, спорідненість різних видів мистецтва – мистецтва фарб та мистецтва звуків. І дивуєшся, як тонко, уміло зовсім юні художники-початківці відчувають оточуючий світ, його красу, аби потім відобразити цю мить на папері. І зворушити, здивувати людську душу.
            Епіграфом цього мистецького заходу могли стати рядки вірша Яніни Ткачук, завуча школи,  які були прочитані зі сцени.

                        * *  *

         О, эта музыка картин!

    Так трепетно, так осторожно

     Высот касается, глубин…

     Её не слышать невозможно!

         О, эта музыка картин!

      Ты  то наивна, то велика.

      Как сама жизнь, ты многолика!

      О, эта музыка картин!

                      * * *

Структурно свято складалось із виставкової частини та концертної програми.
            В фойє школи було організовано фотовиставку «Миттєвості». На ній – моменти  із багатопланового та різнобарвного шкільного життя юних художників.

            Вона була продовжена в актовому залі виставкою живописних, графічних та скульптурних робіт учнів  (викладач Котихова І.В.).

            Свої роботи показали та прокоментували зі сцени учні  Мартинюк Даша (викладач Нугуманова А.К.), Хмельницька Даша (викладач Гребень О.І.), Загурська Ліля, Панасюк Віка, Якобчук Лєра, Ворощук Владлена, Верцеха Богдана, Гулюк Олексій (викладач Котихова І.В.).

            Привітали художників та продемонстрували свою майстерність учні та викладачі музичних відділів.

            На свято були запрошені гості – Славутський художник Кондратюк І.В. та мистецтвознавець, член Національної спілки художників України  Голунський В.М.  Вони поділилися своїми враженнями від побачених робіт юних художників.

 

                                                                                 

                                                                                                                                             Я.Ткачук

                                                                                                                                             І.Котихова

  

 

     

Посвята в першокласники!

І знову в ДШМ шкільне свято – Посвята в першокласники!

            На свято завітали батьки, рідні, учні, викладачі також прийшов привітати наших першокласників Начальник міського управління культури С.П. Сакалюк.

            Директор школи Л.В. Скрипнюк привітала всіх з Днем музики та наших любих викладачів з професійним святом – Днем вчителя!

            Наше свято не обійшлося без казкових героїв Міньйон Сяна, Скрипковий ключ з нотками. Далі для всіх присутніх викладачі подарували святковий концерт. Ансамбль викладачів «Примавера» викл. по класу скрипки Савіцька К.А., Трегубецька І.С., конц. Чайка Н.Д.; Ф.Шопен «Вальс» виконав викл. по класу фортепіано Олександр Моісєєв; «Смуток літа» виконав на саксофоні викладач Дмитро Одійчук; чарівний звук бандури та співу подарувала викладач Наталія Гайдейчук.

            Під керівництвом Олександра Бондарчука вітав усіх народний аматорський колектив «Mixtur» та чарівний вокальний ансамбль викладачів з піснею «Ти до мене не ходи».

            Свою танцювальну майстерність подарували викладач по класу хореографії Марина Яковчук зі своїми учнями IV класу та соло на гітарі виконав викладач Артур Мельник.

 

            На протязі всього концерту з нами були чарівні ведучі Доктор Вікторія та Семенюк Тетяна. 

І знову найкращі!

Музика — єдине мистецтво, яке проникає в серце так глибоко, що може змальовувати переживання душі, це голос особливого духу,  це стенограма емоцій, підняття духу та настрою, втілення позитиву у кожного з нас. Багато талановитих музикантів виховала українська земля. Не обділена талантами і наша рідна  Славутчина.  На передодні  Міжнародного Дня музики, Дня вчителя з 30 вересня по 02 жовтня у м. Херсоні відбувся  VII Міжнародний фестиваль – конкурс викладацької майстерності  інструментальної музики і пісні  «Бархатний сезон 2016» серед викладачів початкових спеціалізованих навчальних закладів, викладачів вищих мистецьких навчальних закладів. Організаторами конкурсу  були Міжнародний педагогічний клуб, Асоціація діячів естрадного мистецтва, Херсонське обласне управління культури, Херсонська дитяча музична школа № 3.

Викладачі  Славутської  дитячої школи мистецтв, а саме вокальний ансамбль «Консонанс»  кер. Н.Салогуб та викладач класу фортепіано О.Моісєєв гідно представили  Хмельницьку область.  В номінації «Вокальні ансамблі»  отримали найвищу ступінь перемоги ГРАН–ПРІ, а О. Моісєєв в номінації «Інструментальний жанр» став лауреатом II премії, та отримав грамоту кращого концертмейстера. До складу журі конкурсу увійшли відомі діячі мистецтв.

Підводячи підсумки, голова журі народна артистка України солістка Херсонської філармонії, викладач Херсонського музичного училища Наталія Лелеко зауважила: «Дуже гарні враження від високого  рівня вокального виконання та педагогічної майстерності, неймовірне  созвуччя голосів, Ми почули  багато виступів, но  цей виступ приємно відрізняється від інших» 

Секрети успіху, на думку самих переможців, прості: крім здібностей та любові до музики, необхідні старання, добра підготовка та щоденна робота над вдосконаленням своїх умінь та навичок, тому учням нашого закладу   завжди є на кого рівнятися, останнім часом перемоги викладачів на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах вже стали  доброю традицією в нашому закладі.

Дирекція закладу та весь колектив  щиро вітає конкурсантів  з перемогою,  з вдалими виступами та бажає нових творчих здобутків. Нехай  нові конкурси  розкриють  перед Вами нові обрії, можливості щодо пізнання себе та світу! 
         
Бажаємо міцного здоров’я, бадьорого духу, успіхів у всіх починаннях..

 

 

Директор ДШМ                                   Л.Скрипнюк

                                                 На зустріч з прекрасним

Чудова пора – осінь. Червоно-жовтими кольорами прикрашаються дерева. Наче до свята. Ось і жовтень постукав у двері. І дійсно привів із собою свято – Тиждень  Музики. Воно кожного року у цю саму пору приходить до нас. І завжди приносить із собою радість, насолоду, втіху. Ось і сьогодні, 5 жовтня,  на Свято музики завітали до нас гості – маленькі слухачі – вихованці дитячих садочків №3 «Росинка», №4 «Сонечко» та старшої групи НВК Гімназія.  Треба було бачити їхні оченята! З якою цікавістю вони слухали гру на гітарі, бандурі, фортепіано, сопілці, баяні, акордеоні, скрипці! Та оплесками супроводжували гру на саксофоні викладача Одійчука Д.Ю. Вони дізналися що таке дует. Адже слухали ці ансамблі у складі викладачів із своїми учнями. Викладач з гітари Мельник А.П. та Федорчук Олександр, викладач з баяну Бондарчук О.А. з учнем Марчуком Віктором, дует піаністів у складі викладачів Чайки Н.Д та Бондарчук Т.А. Також до вподоби були виступи солістів – Чайки Анни, маленької вокалістки, гра на бандурі Хмуровської Аліни, майстерна, емоційна гра на скрипці викладача Трегубецької І.С. Не обійшлося свято і без наших хореографів, що вправно витанцьовували «Танок мишенят». Треба додати, що поводили себе гості дуже чемно. Активно приймали участь у вікторині, яку проводила ведуча цього чудового, цікавого  заходу викладач Бинкова А.А.
        А потім, після концерту, викладачі художнього відділу Котихова І.В, Гребень О.І. викладач хорового відділу Салогуб Н.О., викладач з хореографії Яковчук М.В.  влаштували для гостей екскурсію по школі мистецтв. Майже кожен з маленьких слухачів обіцяли найближчим часом прийти до нас, але вже в якості учнів. Ласкаво просимо!

     20.09.2016 р. напередодні Дня міста Славута в бібліотеці для дорослих Міського палацу культури відбулася презентація поетичних збірок "Окриленість" та "Миттєвості життя" заступника директора з навчальної роботи Славутської дитячої школи мистецтв Ткачук Яніни Феліксівни.

Мюзикл "Мама"

30 березня у міському палаці  відбулася прем’єра  мюзиклу «Мама» поставленого учнями відділу естрадного співу та хореографії  під керівництвом викладача естрадного співу Скрипнюк Л.В. та викладачів хореографічного відділення Чешевої Т.Є. та Яковчук М.В.

        На одному подиху пройшло це казкове дійство. Зал, затамувавши подих, уважно слідкував за дійством яке відбувалося на сцені, адже серед глядачів  присутніх  були батьки маленьких акторів і для деяких із них це перший такий серйозний дебют. Головні ролі виконували випускники школи Анастасія Козловських та Микола Юрчик,  завдяки чудовим костюмам та гарній акторській грі, важко було здогадатись хто виконує головні ролі.

 

         Звичайно, що постановка мюзиклу це дуже кропітка, важка праця. Безкінечні репетиції, костюми, декорації…  але кінцевий результат – шквал аплодисментів та гарні відгуки глядачів – це найкраща подяка за пророблену роботу.  Бажаємо нашим викладачам  та учням продовжувати роботу у цьому напрямку  і радувати нас новими премєрами!  Творчих вдач, терпіння, здоровя, натхнення!!!

18 березня 2016 р. в залі Славутської ДШМ відбувся звітний концерт класу викладача Бондарчука О.А. Концерт розпочався виступом ансамблю баяністів класу з відомого твору А. Пяццоли «Лібертанго».

         Естафету підхопили солісти: Нікітчук Ніна VI кл. з Прелюдією Й.С. Баха, їй відповів Шинкарчук Юрій II кл. з укр. нар. піс. «Добрий вечір тобі, пане господарю!».  У  виконанні першокласників Мельника Івана та Васьківського Олександра прозвучали веселі танці. Порадував своїм виконання  юний баяніст М’який Павло. А далі настала черга ансамбля учнів III кл. Ткачука Юрія та Григорчука Анатолія з п’єсою «Гострий ритм» Є. Дербенка. Виступ Марчука Віктора під акомпонімент  Моісєєва Олександра (фортепіано) подарував слухачам задоволення від майстерності виконання концерту І. Берковича.

         І на завершення концерту прозвучала «Українська полька» та «Вальс-мюзет» у виконанні лауреата Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів дитячий ансамбль інструментальної музики «Скерцо».

 

         

15.03.2016 р. відбувся звітний концерт класу викладача Боргулевич О.Є. На концерті виступили: старший ансамбль скрипалів, дуети скрипалів Боргулевич О.Є. – Хавронюк Д.ІІІ кл.,  Боргулевич О.Є. – Недашківська В. ІІ кл., Боргулевич О.Є. – Аветісян Д.  VI кл., соло учнів  Хавронюк Д.,ІІІ кл., Аветісян Д.,VI кл.,  Попчук А.VIII кл.,Палій М.,ІІ кл.

10 березня 2016 р. відбувся відкритий урок викладача Нугуманової А.К. у класі образотворчого мистецтва з учнями 3-го класу на тему: "Вирізування узорів в техніці - витинанка".

Фестиваль "Золоті ключі"

І знову маємо привід для радості! Вчора, 13.03.2016 р., у м. Києві Зразковий фольклорний гурт "Щедрик" ДШМ став лауреатом І ступеню VII Всеукраїнського фольклорно-етнографічного конкурсу ім. В. Верховинця "Золоті ключі".
           Окрім цього, керівник гурту Т.Маліновська була нагороджена подякою за сумлінне служіння українському народу, збереження національних традицій, активну участь у мистецьких заходах та професійну підготовку учасників фестивалю "Золоті ключі".
           З рук організаторів також отримали подяку директору Славутської ДШМ Л. Скрипнюк за підтримку Зразкового фольклорного гурту "Щедрик", а також наша маленька Марійка Матвійчук стала наймолодшою учасницею конкурсу, за що одержала спеціальний приз!
          
Дуже приємно, що глядачі надали нам просто неймовірну підтримку! Приємно! Тому з'явилося натхнення працювати далі!

Голоси весни дзвінкої

            11 березня у залі ДШМ  відбувся концерт класу викладача академічного співу Салогуб Н.О. « Голоси весни дзвінкої».  Гості концерту мали змогу почути дитячу оперу «Муха-цокотуха», сольний спів, ансамблі різної форми та хор молодших класів «Companelli». Маленькі артисти показали високу майстерність, яка неодноразово була підтверджена першими місцями у різних конкурсах,  зачарували глядачів  не тільки співом, але й акторськими здібностями.
            Море задоволення  та позитиву  отримали гості концерту. Бажаємо  викладачу Салогуб Н.О., концертмейстерам Чайці  Н.Д. , Бондарук  М.В.,  а також усім виступаючим  натхнення, терпіння, гарних результатів та наступних перемог у конкурсах.

Сольний концерт

         26 лютого в класі викладача Я.Ф. Ткачук відбувся сольний концерт учениць 3 класу Піголь Вікторії та Ковальчук Софії.  Протягом концерту слухачі мали змогу поринути у світ класичної фортепіанної музики від епохи бароко до сучасності. Яніна Феліксівна підготувала  сценарій, у якому стисло розповідалося про життя і творчість кожного з композиторів, про історію створення творів. Ведучою концерту була учениця 1 класу Софія Мельник, яка дуже виразно та артистично донесла всю інформацію слухачам. Кожна з учениць виконала по 7 творів, що вимагає від дітей неабиякої виконавської майстерності, сценічної витримки, вони грали із великою стараністю, бажанням та любов’ю до музики. Дівчатка з викладачем готувалися протягом тривалого часу, що вимагало великої кількості репетицій та додаткових занять.  У виконанні юних піаністок прозвучали «Етюди» К. Черні, Т. Лака, А. Лемуана, « Прелюдії» Й.С. Баха, «Варіації» О. Дюбюка, «Сонатина» В. Моцарта, «Епізод з полонезу» Ф. Шопена, «Русалонька» О. Хромушина,  а також твори українських композиторів «Баркарола» О. Білаша, «Івосьо грає на чельо» Н. Нижанківського, «Іспанка» С. Борткевича. На завершення концерту дівчатка виконали два фортепіанних ансамбля П.Чайковський- В. Птушкін «Німецька пісенька» та К. Хачатурян «Галоп» з мультфільму «Чіполіно».  Вікторія та Софія  вже стали учасниками  першого та другого етапу конкурсу   «Талант - Fest ». Отож бажаємо дівчаткам  та викладачу невтомної праці, великого натхнення на шляху до майбутніх творчих перемог.

 

Творчі перемоги славутчан

          Як відомо, школа славиться викладачами. Адже викладач є тією особою, на професійну діяльність якої покладена відповідальність за інтелектуальну й морально-естетичну, тобто базисну, підготовку підростаючого покоління. Від цього залежить наше майбутнє.

         Викладачі Славутської ДШМ ще раз довели, що професійність – це перша умова для досягнення успіху не лише в роботі з дітьми, але й у виконавській майстерності.

          Впродовж  4 та 5 лютого у Хмельницькій дитячій школі мистецтв «Райдуга» та дитячій музичній школі № 1 ім. М. Мозгового відбувався ІІI відкритий огляд-конкурс виконавської майстерності творчих колективів викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Музична палітра – 2016», заснований управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради.

      Метою конкурсу стало розкриття творчих здібностей викладачів шкіл естетичного виховання, виявлення та вдосконалення їх виконавської майстерності, популяризація музичного мистецтва як засобу естетичного виховання. Конкурс проводився у двох номінаціях: вокальні ансамблі, інструментальні ансамблі. Загалом у творчому змаганні взяло участь більше 300 викладачів шкіл естетичного виховання Хмельницької області.
Конкурсні виступи 65 колективів оцінювало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли художні керівники муніципальних колективів міста та провідні викладачі Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби. Голова журі – заслужений діяч мистецтв, художній керівник та головний диригент Хмельницького Академічного муніципального камерного хору Ігор Цмур.

        Вокальний ансамбль ДШМ під керівництвом провідного викладача по класу академічного вокалу Наталії Салогуб став переможцем конкурсу у номінації «вокальні ансамблі» і посів почесне ІІ місце, вразивши журі чистотою та емоційністю виконання.

       У номінації «фортепіанні ансамблі» від школи взяли участь викладачі фортепіанного відділу у складі: Чайки Наталії, Бондарчук Тетяни та Моісєєва Олександра, які посіли ІІІ місце.

           У Номінація «інструментальні ансамблі» (малі форми) був представлений ансамбль інструментальної музики «Mixtur», під керівництвом Олександра Бондарчука, який здобув диплом ІІІ ступеня. Це перемога на рівні області стала третьою у списку творчого колективу. 

Ансамбль інструментальної музики «Mixtur»

       Так як у наш час дуже рідко можна почути живу, якісну інструментальну музику, й йде засилля фонограм, то виникла нагальна потреба у створенні ансамблю народних інструментів у нашому рідному місті.  

         Мова піде про музичний колектив «Мікстур», народження якого відбулося у 2009 році у стінах Славутської дитячої школи мистецтв.

          Назва «Мікстур» виникла у минулому році, на обласному огляді аматорських колективів. Чому саме ця назва? Перш за все слово «мікс» означає суміш із музичних композицій, а «тур» – розважальна, пізнавальна чи гастрольна подорож. А саме, коли колектив був на гастролях у

м. Хмельницькому, ще й презентував мікс з українських народних мелодій, й народилася назва колективу.

       Керівником  є викладач народного відділу Славутської дитячої школи мистецтв Бондарчук Олександр. Підбір репертуару, організація репетицій, аранжування творів – цим всім займається з великою охотою саме він. Ще до складу колективу входять: Моісєєв Олександр (фортепіано), Савіцька Катерина (скрипка), Бондарчук Тетяна (клавішні інструменти), які є вихованцями закладу та продовжувачами традицій своєї Альма-матер та Одійчук Дмитро (духові інструменти), вихованець Ізяславської ДШМ.

         У репертуарі колективу значне місце посідає народна музика.

   Колектив «Мікстур» активно співпрацює з зразковим фольклорним гуртом «Щедрик»,  який відроджує національну пісенну культуру Полісся.

        Ансамбль є учасником обласних конкурсів-оглядів на яких трьохкратно здобував дипломи ІІІ ступеня. А у вересні минулого року отримав путівку до фіналу конкурсу «Талант fest», який проводився у м.Хмельницькому. Крім того творчий колектив широко популяризує музичне мистецтво не лише серед учнів школи мистецтв, але й серед молоді та мешканців міста, веде активну концерту діяльність. 

          А 13 грудня минулого року творчий колектив презентував концертну програму у залі Славутської ДШМ, яку оцінювало журі з Хмельницького методичного центру. І 1 січня 2016 року колективу було присвоєне звання «народний».

МУЗИЧНИЙ ДИВОКРАЙ

30  січня 2016 р. у м. Хмельницькому відбувся обласний фестиваль-конкурс «Музичний дивокрай» в якому взяли участь учні Славутської дитячої школи мистецтв.

Основна  мета конкурсу: популяризація української пісні серед дітей та молоді, виявлення та об’єднання талановитих особистостей Подільського краю.

Організатором фестивалю – конкурсу є Громадська організація « Музичний дивокрай» при підтримці управління культури, національностей релігій та туризму у Хмельницький області. У фестивалі взяли участь солісти в номінаціях « Народний спів», «Академічний спів», та « Естрадний спів».

Змагалися майстри співу в дитячій музичній школі № 1 ім. М. Мозгового. Оцінювало конкурсантів високопрофесійне журі до складу якого входили: голова журі –Заслужена артистка України – Людмила Голуб, викладач кафедри «Спів» Хмельницького музичного училища – Л.Гавриленко, худ. керівник зразкового художнього колективу України молодіжного  фольклорного гурту «Ладовиця» - І Телюх.

Гарні здобутки отримали в обласному фестивалі-конкурсі і учні Славутської дитячої школи мистецтв :

Поліщук В. учениця II класу хорового відділу ( клас викладача Скрипнюк Л.В) – отримала I місце в номінації « Естрадний спів» у  молодший віковій категорії Климчук А. учениця IV класу хорового відділу ( клас викладача Скрипнюк Л.В ) – отримала III місце в номінації « Естрадний спів» у середній віковій категорії.

Члени жюрі відмітили високий рівень підготовки учасників, цікаву та різнопланову програму конкурсу.

 

 

Від народження до тризни

          29 січня 2016 р. вокальна група викладачів школи брала участь у заході присвяченому презентації книги Лариси Чорнокрилюк "Від народження до тризни", який проходив у читальній залі Славутської районної бібліотеки.

Заходи щодо попередження пожеж

03 лютого 2016 р. в залі Славутської дитячої школи мистецтв відбулась зустріч колективу школи з провідним інспектором Славутського районного сектора Головного Управління Державної служби з питань надзвичайних ситуацій Хмельницької області - Дячуком Петром Васильовичем на тему: «Навчання правилам пожежної безпеки, та попередження загибелі людей на пожежі та побуті».

Інспектор зачитав статистичні дані випадків пожеж і надзвичайних ситуацій по Хмельницькій області. Розповів, що необхідно робити при пожежі, як користуватися вогнегасниками різних типів. Відмітив, що для того, щоб запобігти пожежам необхідно правильно користуватись електроприладами, при необхідності викликати електриків-спеціалістів для ремонту електромереж. Також підкреслив те, що потрібно навчати дітей, як запобігати пожежам.

Викладачі задавали питання про правильне користування вогнегасниками. Цікавились випадком в Луцькому супермаркеті.

Були створені стенди з плакатами присвячені правилам пожежної безпеки, а також книги та журнали книжкової виставки «Пожежа – реальна загроза», яку оформила бібліотекар Славутської ДШМ.

Такі зустрічі дуже повчальні, їх потрібно проводити регулярно, особливо в навчальних закладах, де діти проводять багато часу і існує можливість виникнення загрози пожежі.

 

                Бібліотекар Славутської ДШМ                                   Ю.Р. Нізовцева

За вікном зима

Подарунки бувають різні: одні дітлахи  отримують прокинувшись на день Святого Миколая під подушкою, або під ялинкою від Діда Мороза, або велику кількість на День народження.  Але бувають подарунки інші, дійсно зароблені невтомною працею, терпінням, майстерністю, їх запам’ятовуєш на все життя.

Саме такі подарунки зробили наші учні собі, своїм викладачам, батькам та рідним прийнявши участь у Першому обласному  фестивалі - конкурсі вокально-хорового мистецтва імені В. Ярецького  "Подільська ліра" який проходив у м. Хмельницькому. У конкурсі  брали участь: хоровий колектив молодших класів  «Companelli» кер. Н.Салогуб,  конц.  Н.Чайка у номінації « Академічний сольний спів» в середній віковій категорії ;  молодша вокальна група  кер. Н.Салогуб. конц. Н.Чайка у номінації       « Вокальні ансамблі» в молодшій віковій категорії учениця 2 кл. Анна Чайка  в номінації  « Академічний сольний спів» у молодшій  віковій категорії викл. сольного співу Н.Салогуб.   В номінації «Естрадний сольний спів»  учениця 4 кл. Анна Климчук викл. сольного співу Л.Скрипнюк.

     Шлях до конкурсу який пройшли наші учасники був важким: уроки, велика кількість додаткових репетицій, терпіння, наполегливість – і ось кінець цього довгого шляху – конкурс, як підсумок проробленій роботі.

 Велика сцена обласної філармонії, хвилювання перед виходом  і страх який тебе охоплює перед виходом на сцену ( хто виступав хоч раз зі сцени той зрозуміє). На сцену маєш вийти із посмішкою, впевнено і нікого не хвилює,  що  ноги стали мов дерев’яні, що тобі в очі б’є світло софітів,  що на тебе дивляться мудрі, розумні та вимогливі очі членів журі (Народний артист України, композитор Микола Балема, заслужена артистка України – Людмила Голуб, генеральний директор обласної філармонії  Олександр Драган та  лауреат міжнародних конкурсів, солістка Обласної філармонії Олена Леоненко).

 

Першими вийшли  на сцену учасники молодшої вокальної групи:

Під фото

Гулюк Софія, Недашківська Версавія, , Ільчук Богдана, Богдан Анна, Кордун Вікторія,  Поліщук Вікторія, Василенкова Анастасія,  Клімчук Поліна,  Мальчук Орест та  Чайка Анна.

Цим маленьким виконавцям всього 8-9 років, але  вони є вже досвідченими виконавцями,  у нашому місті добре знають цей колектив. Коли вони виступають неможливо без посмішки, розчулення, сліз радості слухати їхній виступ.

 Заспівавши  пісню « Заяче кохання»   дітки з полегшенням зітхнули,  та  учасникам молодшої вокальної групи  не до відпочинку, поспішають перевдягнутись, адже їм знову на сцену, разом із молодшим хором.

  (забігаючи на перед скажу що молодша вокальна група  отримала  на конкурсі диплом I ступеня).

 

 І ось молодший хор «Companelli» з піснею « Україна – дивосвіт» - на великій сцені, хвилювання і так приємно бачити рідне обличчя свого викладача – Наталії Олександрівни і відчувати тепле плече своїх друзів, розуміючи, що ти не один на сцені, вас команда. А з іншого боку ти не маєш права на помилку, щоб не підвести свою команду. Усі рухи, міміка, не кажу вже про спів, мають бути синхронними, вивіреними, відшліфованими.  І якби тобі не хотілось саме у цей момент почухати носа, бо саме зараз від так чешеться як ніколи, і чомусь захотілось покашляти… не маєш права. А вже коли співаєш дивишся тільки на викладача і контролюєш кожне слово, кожен жест. Хоча умови конкурсу із-за великої кількості учасників були змінені замість 2 творів необхідно виконати – один, хвилювання нікуди не поділося. Всього 2-3 хв. виступу, а скільки праці, часу, терпіння та наполегливості вкладено, але не даремно диплом  I ступеня – це найвища нагорода, найкращий подарунок за титанічну працю. 

  Зійшовши зі сцени молодший хор перевів подих. 12 листопада у тому ж м.Хмельницькому в Палаці творчості дітей та юнацтва  вони взяли участь в обласному  фестивалі  хорового мистецтва "Співає юність України". Хор молодших класів «Companelli  здобув  I місце .

 

Ну здавалось усі хвилювання позаду, але не для усіх, третій раз на сцену має вийти Анна Чайка учасниця номінації «Академічний сольний спів» у молодшій віковій категорії. Уявіть собі які залізні нерви треба мати, яку витримку… і знову велика сцена, світло, очі.. але ти одна на величезній сцені, сама… ні,  поряд матуся яка акомпонує. Хоча на Всеукраїнському конкурсі  вокального мистецтва “Пісенна скарбничка” у м. Києві  на сцені  школи   джазового та естрадного мистецтв мабуть було страшніше,  хоча… коли починаєш співати про це не думаєш, думки зайняті іншим – правильним виконанням.

( 4-6 грудня на Всеукраїнському конкурсі  вокального мистецтва “Пісенна скарбничка” у м. Києві  Анна Чайка посіла 1 місце,  у Першому обласному  фестивалі -конкурсі вокально-хорового мистецтва імені    В. Ярецького "Подільська ліра"нагороджена дипломом II ступеня).

 

Не менш хвилювалась ще одна учасниця - Анна Климчук (викладач Л.Скрипнюк), яка приймала участь в  номінації «Естрадний сольний спів» . Це її не перша участь у конкурсі такого масштабу,  Анна  посіла 4 місце – гарний здобуток! 

   Велика подяка та низький уклін  батькам  за таких талановитих дітей, а також за їх підтримку, терпіння  у підготовці діточок до виступів та до конкурсу. І звичайно велика подяка високопрофесійним викладачам, людям із великим добрим серцем, викладачам які живуть своєю роботою за їх важку, кропітку працю. Бажаємо усім натхнення, терпіння, нових високих досягнень та вдачі!!!

     Дивлячись на наше маленьке,  затишне, з кожним роком все більш квітуче та гарне містечко розумієш, що тут повинно проживати саме таке підростаюче покоління -  виховані, розумні талановиті дітки і прославляти його своїми здобутками на всю Україну!

 

                             

                                                                                Зав.теоретично-хоровим відділом Бинкова А.А.

Зірка України - 2015

14.12 2015 р., в м. Хмельницькому відбувся II Міжнародний конкурс – фестиваль мистецтв «Зірка України – 2015». Від нашої школи прийняв участь дитячий інструментальний ансамбль «Scherzo» ( Марценюк В. – скрипка., Федорчук О. ( гітара) , Марчук В. ( акордеон), Балаян Н. ( флейта), Ткачук Ю. (баян) виконавши твір Р. Божиліна « Вальс – мюзет».

Склад журі конкурсу:

Голова журі:

Начальник управління культури національностей та релігій ХОДА – Трунова  І. М.

Заслужена артистка України, Народна, артистка  Слобожанщини, автор, композитор, виконавець – Наталія Май.

Дирекція конкурсу:

Член ТС АДЕМУ, продюсер, директор Хмельницької приватної дитячої творчої академії – Володимир Мазур.

Член правління ТС АДЕМУ заслужений діяч естрадного мистецтва України, директор продюсерського центру « Oma music star» - Оксана Мазур.

Дитячий інструментальний ансамбль «Scherzo» здобув найвищу нагороду конкурсу – Гран – Прі, був нагороджений дипломом, а керівник ансамблю - Бондарчук Олександр Анатолійович отримав почесну грамоту «За високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва».

 

 

Кришталева зірка

Вже традиційно напередодні Нового року Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва проводить обласний конкурс мистецтв «Кришталева зірка». Цьогоріч 11 грудня 2015 року у Центрі національного виховання учнівської молоді понад 130 творчих обдарувань, близько 300 учасників сольно та у складі колективів, демонстрували свої творчі здібності у хореографічному, інструментальному, вокальному жанрах, художньому слові та образотворчому мистецтві у конкурсі «Кришталева зірка-2015». Учасники конкурсу виборювали призові місця, змагалися за спеціальні номінації та призи і були нагороджені іменними конкурсними дипломами, медалями та кубками. Славутська дитяча школа мистецтв, а зокрема художній відділ активно брав участь у конкурсі.

         Учасники : Хмельницька Д., 4 кл., Мирончук А. 3 кл., Мартинюк Д. 3 кл., Вісик О.3 кл., Пилипей А.5 кл.,, Захарчук С.1 кл., Мосійчук А.1 кл., Рожкова Н. 5 кл., Налісна Я.5 кл., Яловець У.. 5 кл., Кравчук С. 5 кл.

Переможці: 

1місце  - ХмельницькаДар`я

2місце – Налісна Яна

2місце -  Мосійчук Анна

3місце – Мартинюк Дарина

3місце -  Рожкова Неоніла

3місце – Кравчук Світлана

Вітаємо переможців і бажаємо натхнення та творчих злетів!!!!

 

 

Зав. художнім відділом Ткач І.А.

Знову в гості завітав Святий Миколай

«В небі зіронька яскрава ангелам щось тихо промовля,…
Ангели готують знов санчата, і, коли проб’є той світлий час,

Тихо з неба в Україну вільну Миколай Святий прийде до нас… »
            Саме такими  чарівними  словами під склепіннями зали кінотеатру ім. Т. Шевченка розпочалося чудодійне свято Миколая, захисника і улюбленця української дітвори18 грудня.  За традицією він мав би приїхати на санях, запряжених оленями, крізь заметіль, хуртовини. Та грудень цього року видався, напрочуд,  теплим, хоча й дощовим.  Але свято від цього не втратило своєї чарівності, казковості.  Ще й тому, що готували його вихованці Славутської дитячої школи мистецтв зі своїми викладачами.

Все було надзвичайне – від сценарію до персонажів. Свою майстерність показали як музиканти так і танцюристи та художники. Адже свято розпочалося саме з майстер-класу викладачів художнього відділу. Саме завдячуючи фантазії та вмілим рукам наших художників була оформлена сцена зали.
            Дивні персонажі створювали казковість дійства. Ледащий неборак  Мухомор, неуки й галайки пірати Карибського моря (дивно, яким вітром їх занесло на свято?) спокушали й зла навчали дітвору. Та наші розумники не піддалися на їхні спокуси. А Ведуча – Зима та Янголятко прогнали цих негідників.
            Казкову атмосферу доповнювали чудові костюми персонажів та танцюристів. Отже – свято вдалося!.

                                                                                      Заступник директора з навчальної частини

                                                                                                            Яніна Ткачук.

Прислухаймось до струн бандури

Прислухаймось  до струн бандури.

Тут наших мук мільйон страждань,

Тут наші віковії бурі…

І чисте небо сподівань.

 

Прислухаймось! Які ж то звуки!

В них сяйво вічної зорі.

Шануймо ж бандуристів руки!

Любімо рідних кобзарів.

Анатолій Грицай.

 

13 грудня 2015 року у місті Рівному відбувся V відкритий обласний фестиваль бандуристів ім. Анатолія Грицая в  якому  взяли участь учні дитячої школи мистецтв Ільчук Богдана, викладач Гайдейчук Н.О. та Малявчик Оксана, викладач Литвиненко В.Ф.

Фестиваль відбувся під керівництвом голови Рівненського обласного відділення Національної спілки кобзарів України заслуженої артистки України Топоровської  Галини Миколаївни.

Велике враження учасники отримали від високопрофесійних гостей фестивалю: вокально-інструментального тріо «Срібна терція», сольного виступу викладача ДМШ №1 ім. Лисенка, учасниці вокально-інструментального тріо «Срібна терція», бандуристки Бендюк Тетяни, капели бандуристів Рівненського музичного училища РДГУ, керівник Очеретяна Мирослава Миколаївна, сольний виступ викладача Рівненського музичного училища РДГУ Волощука Назара Олександровича, який продемонстрував гру на старосвітській бандурі. Всі вони згадали добре імя патріарха бандурної школи на Рівнещині, Анатолія Юхимовича Грицая, знане як в Україні, так і за її межами. Варто згадати, що всі вони є його учнями та з успіхом продовжують справу Анатолія Юхимовича.

 

Учасниками фестивалю були бандуристи різних вікових категорій . Представлене сольне та ансамблеве виконання , різнобарвя інструментальних та вокальних творів. Кожен учасник був нагороджений приємними подарунками. Наші учні достойно представили школу мистецтв та нагороджені  дипломами за участь у V відкритому обласному фестивалі бандуристів імені Анатолія Грицая, а викладачі дипломами за педагогічну майстерність та збереження національних традицій. За весь час проведення фестивалю панувала святкова та доброзичлива атмосфера. Дуже вдячні організаторам за запрошення на фестиваль. Ми здобули багато емоцій, вражень та натхнення для подальшої роботи та нових перемог.

Великі таланти маленької Славутчини

            4-6 грудня 2015 року в місті Києві  в школі джазового та естрадного мистецтв відбувся Всеукраїнський конкурс вокального мистецтва “Пісенна скарбничка”, який проводив Київський методичний центр закладів культури  та навчальних закладів.    
         У конкурсі брали участь понад  200 учасників з різних регіонів України, серед яких: Київ, Харків, Черкаси, Дніпропетровськ, Житомир, Кам’янець-Подільський та Славута.
         Метою конкурсу був творчий розвиток та духовне збагачення молодих талантів, обмін педагогічним та виконавським досвідом, виявлення перспективних у професійному відношенні учнів.

         Конкурсні змагання проходили в два тури у трьох номінаціях: академічний вокал, народний вокал, естрадний вокал.

   Умовами конкурсу передбачалася серйозна програма виступів:  солісти першої вікової категорії (до 9 років включно) виконували  два різнохарактерні твори, соліст другої та третьої вікових категорій – чотири. Обов’язковим для виконання у всіх номінаціях була народна пісня (або її обробка) та твір українського автора. Попри складні умови конкурсу, діти показали високі результати.

 До складу журі входили авторитетні фахівці з Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського. Дуже приємною була висока оцінка  наших учнів, адже  головою журі був  директор та художній керівник  Київського муніципального театру «Мала опера»,  член Українського театрального товариства, віце-президент Асоціації естрадних діячів України, відповідальний сек­ретар Міжнародної асоціації естрадних діячів, президент Всеукраїнського благодійного фонду підтримки естрадного та циркового мистецтв «Аріцей» О. Чуніхін.

Вихованці Славутської дитячої школи мистецтв приймали участь в номінації академічний вокал та отримали такі перемоги:

·        учениця 2 класу Анна Чайка посіла  I місце;

·        Якимчук Вікторія учениця 7 класу – ІІ місце;

·        Богдана Оборжицька учениця 4 класу – нагороджена заохочувальним дипломом;

·        учениця 8 класу Анастасія Мельничук також нагороджена заохочувальним дипломом.

Викладач Наталія Салогуб та концертмейстер Наталія Чайка нагороджені грамотами за високий професійний рівень підготовки конкурсантів.

Бажаємо учням та викладачам подальших творчих здобутків та злетів, нових цікавих конкурсів та перемог!

 

 

"Підкорення Подільської ліри"

27  листопада 2015 р. у м. Хмельницькому відбувся  Перший обласний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва імені В. Ярецького "Подільська ліра" в якому взяли участь учні Славутської дитячої школи мистецтв.

Організатором фестивалю – конкурсу є Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та обласний центр науково - технічної творчості учнівської молоді при підтримці управління культури, національностей релігій та туризму у Хмельницький області, Хмельницької обласної філармонії, Хмельницького обласного відділення творчої спілки «Асоціації діячів естрадного мистецтва України». У фестивалі взяли участь солісти, ансамблі  та  хорові колективи  навчальних та позашкільних навчальних закладів. Виконувались твори світової хорової музики, української хорової классики, сучасні українські пісні, обробки українських пісень та інших країн.

96 учасників  області (хорові колективи, ансамблі, тріо, дуети, солісти), з різних куточків Хмельниччини демонстрували свою вокальну та хорову майстерність, неперевершений талант.

Змагалися майстри співу в обласній філармонії в номінаціях: "Солісти-вокалісти,"  "Вокальні ансамблі", та «Хоровий спів». Оцінювало конкурсантів високопрофесійне журі до складу якого входили: голова журі – Народний артист України, композитор, художній керівник та головний диригент академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля»- Микола Балема.

Генеральний директор обласної філармонії  Олександр Драган, Заслужена артистка України – Людмила Голуб, Лауреат міжнародних конкурсів, солістка Обласної філармонії Олена Леоненко.

Фестиваль відкрив чимало нових імен, нагороджували  переможців дипломами та фестивальними подарунками. Вдача посміхнулася і нашим  славутчанам, учні Славутської дитячої школи мистецтв отримали нові перемоги - хоровий коллектив молодших класів  «Companelli» кер.Н.Салогуб, конц. Н.Чайка у номінації « Академічний сольний спів» в середній віковій категорії отримав диплом I ступеня, молодша вокальна група кер. Н.Салогуб. конц. Н.Чайка у номінації « Вокальні ансамблі» в молодшій віковій категорії отримали диплом  I ступеня.

В номінації « Академічний сольний спів» в молодшій віковій категорії дипломом II ступеня нагороджена учениця 2 кл. Анна Чайка викл. сольного співу Н.Салогуб

В номінації «Естрадний сольний спів» в середній віковій категорії дипломом IV ступеня нагороджена учениця 4 кл. Анна Климчук викл. сольного співу Л.Скрипнюк.

Дипломами були нагороджені і викладачі закладу. Дирекція закладу вітає А.Чайку, А.Климчук та всіх учнів, які входять до складу хорового та ансамблевого колективів з перемогою, висловлює  щиру вдячність викладачам за наполегливу працю, що приносить таки плоди, а також висловлює  щиру вдячність батькам за допомогу в організації поїздки.

 

Директор ДШМ                                                                  Л.В. Скрипнюк

Співає юність України

12  листопада 2015 р. у м. Хмельницькому в Палаці творчості дітей та юнацтва  проведено обласний фестиваль хорового мистецтва "Співає юність України".

 Організатором фестивалю – конкурсу є Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації та обласний центр науково- технічної творчості учнівської молоді. У фестивалі взяли участь дитячі хорові колективи загальношкільних та позашкільних навчальних закладів. Виконували твори світової хорової музики та української хорової класики.

Взяв участь у фестивалі і наш  хоровий коллектив  Славутської дитячої школи мистецтв «Companelli».

Керівник Н.Салогуб, концертмейстер Н.Чайка.

Козацька родина - 2015 р.

31 жовтня в м. Хмельницькому в обласній філармонії за підтримки Обласного Управління культури, національностей та релігій ХОДА, ТС Асоціації діячів естрадного мистецтв проходив VI Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв «Козацька родина-2015».

Організатором та засновником конкурсу виступив Продюсерський центр «OMA MUSIKSTAR».

Основним завданням фестивалю-конкурсу «Козацька родина-2015» є пошук та виявлення талановитих виконавців, колективів, викладачів серед учасників фестивалю-конкурсу та стимулювання їх творчої активності.

Танцювальний колектив «Волошки» - учнів Ш класу хореографії Славутської дитячої школи мистецтв (кер. Т.Чешева, М.Яковчук) взяли участь у конкурсі «Козацька родина-2015» серед 58 хореографічних колективів та вибороли Ш місце.

Також дипломом за високопрофесійну плідну діяльність отримали керівники колективу.

Оцінювали виступи кваліфіковане журі:

Голова журі

·        Чапкіс Г.М. – легендарний танцюрист і хореограф, Народний артист України, перший балетмейстер Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, прославлений танцюрист Державного ансамблю танцю УРСР під керівництвом П.Вірського, багаторазовий лауреат міжнародних конкурсів, головний танцмейстер Віденських балів України, член журі телепроектів «Танці з зірками», «Танцюю для тебе», видатний організатор і пропагандист танцювального мистецтва, творець і художній керівник «Школи танцю Чапкіса».

·        Трунова І.М. – начальник Управління культури національностей та релігій ХОДА.

Члени журі

·        Марк Орловський – заслужений діяч мистецтв України, директор продюсерського центру «Маестро»Григорія Чапкіса»,

·        Олена Галіцька – хореограф постановник сучасного напрямку,

·        Віта Савінська – магістр педагогічної освіти, викладач сольного співу Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв,

·        Володимир Мазур – директор, продюсер продюсерського центру «Oma musik star»,

·        Оксана Мазур – заслужений діяч естрадного мистецтва України, директор продюсерського центру «Oma musikstar».

Від участі у цьому конкурсі діти отримали приємні враження, велике задоволення та стимул до нових перемог.

Адміністрація закладу та керівники колективу висловлюють подяку батькам учнів за підтримку та можливість прийняти участь у такому конкурсі.

 

Виставка учнівських робіт художнього відділу до Дня Захисника Вітчизни в ДШМ

Посвята в першокласники

1 жовтня, у Міжнародний день музики, у Славутській дитячій школі мистецтв відбулася урочиста подія – церемонія посвяти в першокласники.

Традиційно , в цей день збираються усі учні школи, батьки , педагогічний колектив та звичайно, першокласники. Викладачі та  старші учні школи підготували  музично – розважальну програму під час якої відбувається посвята, проголошується клятва першокласника та вручаються анкети першокласника.. У цьому році її пройшли 55 юних музикантів, які поступили на навчання до цього престижного навчального закладу.

Для кожного з них момент посвяти в першокласники став важливою і значимою подією.

Під час цього святкового заходу діти залюбки відповідали на музичні загадки та із захопленням слухали виступи  учнів школи, та викладачів.  У майбутньому і їм, сьогоднішнім першокласникам, доведеться неодноразово виступати на цій сцені, демонструвати свої музичні таланти та отримані навички. А допоможе їм у цьому дружній колектив досвідчених високопрофесійних викладачів. У цьому першокласників запевнила директор школи мистецтв  Л.В.Скрипнюк. Звертаючись до дітлахів, Людмила Василівна запросила їх до подорожі у чарівну країну знань та висловила сподівання, що юним музикантам сподобаються нові музичні предмети, які їм доведеться опановувати на цьому шляху.

Сподіваємось, і сьогоднішні першокласники, які пройшли церемонію посвяти у юні музиканти, будуть гідно продовжувати традиції школи та підтримувати її високий рівень.

ДЕНЬ МІСТА

         21 вересня 2015 р. м. Славута святкувала День міста. Заходи з нагоди свята проходили з 19 по 21 вересня. 

        Учні та викладачі закладу прийняли активну участь.

Подарунки зігріті серцем

          Наша Держава, наша рідна Україна вже другий рік веде неоголошену війну з так званим «старшим» братом, а по суті з окупантом, російським військом, які нищать, грабують  нашу землю. Які безжалісно вбивають, калічать  наших бійців, захисників, що ціною свого життя, свого здоров’я боронять нас  від цих підступних  російських найманців, загарбників. Весь український народ у відповідь  намагається допомогти нашим героям. Хто одежею, хто продуктами, хто теплими листами із малюнками.
          Колектив нашої Дитячої школи мистецтв вирішив теж приєднатися до такої благородної справи. На зібрані кошти – 800 грн. - було закуплено чаю, кави, цукру, печива, паперових стаканів. Учні художнього відділу намалювали зворушливі малюнки, аби зігріти хоробрі серця наших  захисників. І таку посилку разом з теплом і любов’ю наших сердець, з побажанням скоріш повертатись додому живими і неушкодженими  було відправлено в Загін прикордонної комендатури м. Луцька, де служать наші воїни–земляки.
 

Заступник директора з навчальної роботи Славутської ДШМ
                                                                        Яніна Ткачук.

Й.С. Бах

Музика – це універсальна мова  яка подорожує часом, яку розуміють люди у  різних  куточках нашої  планети, а можливо і у космосі? А ви чули про  Золоти́й диск «Во́яджера»? 

Так ось -  це  мідна інформаційна платівка із записом аудіо- і відеосигналів. Диски розташовані на борту запущених у 1977 р. космічних кораблів «Вояджер» 1 і 2, які уже вийшли за межі геліосфери, серед багатьох частин у яких міститься інформація про нас – ЗЕМЛЯН, є  частина яка містить обраний 90-хвилинний запис досягнень світової музичної спадщини. Зокрема записані твори Баха, Моцарта, Бетховена, російського композитора Ігоря Стравинського, що мав українське походження, джазові композиції Луї Армстронга, Чака Беррі та музика багатьох народів.

Саме  Й.С.Бах один з композиторів цього списку був героєм бесіди –концерту яка пройшла 19 травня у нашій школі, а присвячена вона була 330 – річчю з дня народження композитора. Усі присутні мали змогу почути цікаві факти з біографії композитора, та почути ,  його твори у живому виконанні  учнів школи (Олега Єрьоменко 6 кл., Орел Аліни 6кл.,Лізи Масюк 8 кл.,  Ніни Нікітчук 5 кл., Анастасії Мельничук 7 кл., Дар’ї Орєхової 4 кл., Аліни Томчаковської 6кл.  та Катерини Нікітчук 6кл) . Бесіда була доповнена портретами  композитора, його синів, які теж стали відомими композиторами, та відео матеріалом  із   записами самих відомих творів Й.Баха – «Токатою та фугою ре мінор» виконаною  на органі з використанням світлових ефектів та пєсою  «Жарт»  у виконанні старовинних інструментів, що дало змогу присутнім поринути у часи Баха і почути , як звучали його твори у той час.

Вплив музики Баха на  композиторів подальших століть важко переоцінити. На думку The New York Times  Бах займає перше місце в десятці найвидатніших композиторів, серед яких Бетховен, Моцарт, Шуберт, Дебюссі, Стравінський, Верді, Брамс, Вагнер і Барток.

Випускні іспити

        Кінець навчального року – це гаряча пора для учнів,  які закінчують нашу школу, адже це час випускних іспитів. На теоретично – хоровому відділі пройшли іспити з музичної літератури та сольфеджіо. Учні на протязі цілого року готувалися до них, адже отримані бали будуть занесені  до атестату.  Звичайно, кожен іспит – це хвилювання, це вміння  зібратись, зосередитись.  Але вже все позаду, іспити здані, і учні   показали гарні результати і , нарешті,  можна дозволити собі відпочити.

"Щедрик" на фестивалі "Острів семи скарбів" 

    Недарма місцем проведення фестивалю обрано Кам'янець-Подільський – старовинне місто з неповторною історією, де природа і хист зодчих створили унікальний ансамбль з незвичною архітектурою. Старовинне місто гостинно відчинило двері та запросило до участі у  фестивалі національних культур «Острів семи скарбів», який відбувся 16-17 травня 2015 р.

    Вихованці "Щедрика" побували вперше у цьому старовинному місті, але були у захваті від його краси, історії та культури. У ці, по-справжньому літні, дні ми взяли участь в офіційному відкритті, а також урочистій ході учасників фестивалю та представників офіційних делегацій.  А під час святкового концерту зібрали навколо себе багатьох слухачів та поціновувачів традиційних українських пісень.

   Окрім цього, "Щедрик" відвідав історичні пам'ятки Кам'янця-Подільського, скуштував різноманітні смаколики на святі кам'янецьких гурманів, в захопленні спостерігав  за повітроплавним шоу повітряних куль, відвідав ярмарок сувенірної продукції та ін. А на завершення поїздки ми всі загадали свої сокровенні бажання в одному з храмів Старого міста.         Щиро сподіваємося, що усі вони здійсняться, а ми ще не раз повернемося до цього гостинного та прекрасного міста!

Дитинства мого дивосвіт

Виставка робіт художнього відділу

 Чотирнадцятий день травня. Він видався похмурим, непривітним, дощовим.
Здавалось, що всі дорослі мешканці та школярі нашого міста зранку швидко перебігли з домівок по роботам чи по школам,  прикриваючись парасольками. А після закінчення трудового та навчального дня так само швидко будуть поспішати додому аби просохнути і відігрітись. Здавалось ніяка сила не змусить їх іти ще кудись.  
        А саме на цей день о 17-ій годині у  нашому чудовому міському Палаці культури був запланований надзвичайно важливий захід по місту – звіт Дитячої школи мистецтв. Такі звіти школи відбуваються щорічно. Вони є підсумком роботи викладачів та учнів за черговий навчальний рік. Починалось свято, можна сказати, прямо з порогу Палацу культури виставкою робіт учнів художнього відділу. І саме з цих робіт утворювався  святковий настрій глядачів.
     Я увійшла у залу Палацу культури десь о 16.45 з впевненістю обрати собі місце зручніше, аби ніхто не заважав перегляду концерту. (Треба сказати, що цього року  я була присутня на правах глядача).Та яким же було моє здивування, коли побачила, що зала майже повністю заповнена глядачами! І про обрання зручного місця не було і мови. І я мусила  вмощуватись там, де це було можливо.  
      В першу чергу  потрібно сказати і на цьому наголосити, що успіх любого дійства залежить від сценарію. А його до теперішнього концерту складали викладачі Тетяна Маліновська, Мілана Бондарук та Катерина Савіцька. І, як на мене,  сценарій вийшов надзвичайно вдалим, продуманим до дрібниць.
      Друга запорука успіху – це ведучі концерту. Цього разу тріо ведучих було просто чудове: викладачі Мілана Бондарук, Роман Бевчук та учениця І-го класу Діана Панчук.
      Початок концерту  був  несподіваним та видовищним.  Із чотирьох величезних бутонів квіток, майстерно зроблених викладачами художнього відділу Ткач І.А., Котиховою І.В. та Нугумановою А.К., під чарівні звуки музики вийшли маленькі дівчатка – янголятка, що ототожнювали собою види мистецтва – мистецтво співу, мистецтво танцю – хореографію, образотворче мистецтво, мистецтво виконання на музичних інструментах.  Наприкінці цього першого номеру до дівчаток – янголяток приєднались інші учасники концерту. І тоді всі разом відпустили з рук повітряні кульки, що піднялись вгору, під саму стелю. Там і залишились, ніби маленькі білі хмаринки.   Годі й казати на скільки тепло і зворушливо сприйняла їх зала!  Та майже усі номери проходили під бурхливі оплески. А було їх аж…33! Це і виступ вокальної групи першокласників із піснею «Заяче кохання» - керівник викл. Салогуб Н.О. І  виконання з великою любов’ю  пісень «Музика звучить», «Bach a Rock», «Дорога до Господа» хором молодших класів «
Companelli» - кер.Салогуб Н.О. На гарному професійному рівні виконали  «Пісню про Україну» молодша група ансамблю естрадної пісні, «В коморі мука» - старша група естрадної пісні, «Люблю я Україну» Анна Климчук учениця ІІІ класу, яка отримала ще й  букет квітів від вдячного глядача. Хор старших класів «Corale» проникливо та завзято виконав пісні «Тополина баркарола» і «Пісню про мистецтво». Всіх цих виконавців підготувала викладач, директор нашого закладу Скрипнюк Л.В. Вразила слухачів своїм співом Мельничук Анастасія VІІ кл., яка виконала твір А. Кос-Анатольського «Ой, летіли соловейки» – викл. Салогуб Н.О.
Не менш яскраво виступили музиканти – інструменталісти. Дует флейтистів у складі Балаян Надії – IV клас та Рибанчук Альбіни - ІІІ клас виконали п’єсу О.Хорощанського «Сонечко» - викл. Одійчук Д.Ю. Дует виконавців у складі Віктора Марчука -ІІІ клас (акордеон) та Сашка Федорчука – ІІ клас (гітара) в характері, зворушливо виконали «Циганський танець» - класи викл. Бондарчука О.А. і Цисарчука В.В. .Надзвичайним був оркестр, що складався із 2-х скрипалів - Савіцька К.А, Марценюк Ванесси, шумових інструментів – трикутника, різноманітних свистульок, на яких вправно грали Сайпель Мирослав ІІ клас, Чайка Анна І клас, Шадріна Олександра ІІ клас, Кец Людмила ІІ клас – вихованці викл. Савіцької К.А. Акомпанувала цьому незвичному оркестру Нікітчук Катерина -VІ клас –викл. Ткачук Я.Ф. Єдиний на всю школу хлопчик – бандурист Хільчук Микола IV клас вихованець Литвиненко В.Ф. уміло та ніжно виконав твір Р Лісової «Відверто».
 Неодмінними учасниками як  всіх попередніх концертів так і теперішнього були ансамблі скрипалів – кер. Боргулевич О.Є., баяністів -  кер. Ничипорук Н.О., інструментальний ансамбль під керівництвом Бондарчука О.А. та ансамбль бандуристів під керівництвом Литвиненко В.Ф.
Вперше на сцені Палацу культурі з’явилось тріо піаністів – викл. Чайка Н.Д. зі своїми вихованками Поліщук Боженою та Орєховою Дарією, які виконали  варіації на тему української народної пісні «Задзвонили дзвони». П.Мартін «Ча-ча-ча» - твір під такою назвою виконали Савіцька К.А. зі своїм учнем Сайпелем Мирославом ІІ кл. А ще Мирослав разом з Анною Чайкою зворушили публіку своїм дивним, ніжним співом «Мамо, вечір догора» - викл. Салогуб Н.О.
Наші хореографи під керівництвом Чешевої Т.Є та Яковчук М.В. вражали глядачів різноманітністю танцювальних сюжетів.
Прикладом  для наслідування, звичайно, є викладачі. І на цьому концерті таких прикладів було вдосталь! Це і виступ викладача з класу саксофону Одійчука Д.Ю., який не менш майстерно грає і на саксофоні, і на сопілці у складі інструментального ансамблю «Mi
xtur» під кер. Бондарчука О.А. (баян), в якому беруть участь Савіцька К.А.(скрипка) і Бевчук Р.М.(акордеон) .Крім названого ансамблю викл. Бондарчук О.А. і Бевчук Р.М. створили  ще й свій дует,який виконав всім відому «Ріо-Ріту» Е. Сантеухіні. Не залишив байдужими слухачів квартет фортепіанного відділу у складі Чайки Н.Д., Бондарчук Т.А., Ріпи А.В., Моісєєва О.В., що виконав твір А. Лавіньяк «Як музиканти розважались».
    І як чудово, і зворушливо на екрані змінювались фото-слайди  про спадкоємність поколінь – від мам, що навчались у нашій школі, повернулись до неї в ролі викладачів до своїх доньок і  синів.
    Під час концерту ми вважали своїм обов’язком вшанувати пам'ять чудового викладача Призиглей Н.А., що нещодавно пішла з життя. Вічна їй пам'ять.
Не можна залишити без уваги і складну роботу концертмейстерів Чайки Н.Д, Бондарук М.В, Ріпи А.В., Моісєєва О.В., адже саме концертмейстер задає темп, характер на початку твору, від яких залежить подальша гра  та успіх виконавця.
        Не була залишена без уваги і  робота нашого костюмера Наталії Анатоліївни Мартинчук. Від
 її рукотворного мистецтва , наполегливої, невтомної, кропіткої  праці  теж залежав успіх кожного виконавця.
      Весь концерт пройшов ніби на одному подиху .Непомітно промайнули  дві з половиною години. Це було надзвичайне свято-Свято Дитинства
!


                                          Заступник директора з навчальної роботи Яніна Ткачук.

 

Обласна олімпіада з сольфеджіо

       27 березня наші учні Нікітчук Ніна (5 клас народний відділ) та Мельничук Анастасія (7 клас фортепіанний відділ)  приймали участь в обласній олімпіаді з сольфеджіо яка проходила в музичному училищі  м. Хмельницького.

    З області приїхало  129 учасників щоб  взяти участь в олімпіаді. Олімпіада проходила в декілька етапів: письмовий диктант, визначення на слух акордів та інтервалів, письмові  завдання,  тести та читка з листа.  Вітаємо Мельничук Настю  яка єдина отримала грамоту за досконале визначення на слух  12 елементів  (акордів та інтервалів) з 12, а також показала гарні результати читки з листа.  Так і далі тримати!

Музика в моїй душі  або у гості з концертом

   25 березня  викладачі та учні Славутської  дитячої школи мистецтв  відвідали з концертом  Ізяславську  дитячу школу  мистецтв.   Відкрила захід  ведуча  Мілана Бондарук  віршем  «Музика»:

                   Диво-музика  лине над світом,

                   Сипле звуки  свої навкруги.

                   Зачаровано слухають  квіти,

                   Річка й, навіть, круті береги.

                    Я ловлю кожен звук, кожну ноту.

                   Це, мов  казка, мов вічна весна.

                   І я хочу, щоб  музика дивна

                   В моїм серці  довіку жила.

   Колектив  Славутської дитячої школи мистецтв  приїхав  поділитися  своєю  творчістю, вони  довго й наполегливо готувалися до зустрічі, з великою надією  на гарні враження від  концерту.

   У концерті взяли участь учні 1 класу Поліна Клімчук, Анна Чайка, учні 4 класу  Божена Поліщук, Дар’я Орєхова клас викладача Н.Д.Чайки; учень 2 класу Мирослав Сайпель та ансамбль скрипалів клас викладача К. А. Савіцької, концертмейстер М.В. Бондарук; учениця 3 класу Богдана Оборжицька, учениця  6 класу  Вікторія Якімчук, молодший вокальний ансамбль та молодший хор  під керівництвом Н.О. Салогуб, концертмейстер Н.Д.Чайка.

   Концертанти вразили  слухачів  жанровою  різноманітністю  виконуваних творів  ( фортепіанний концерт М. Сільванського, соната В.Моцарта – Е. Гріга, фортепіанне тріо з варіаціями на тему української народної пісні «Задзвонили дзвони», «Ча-ча-ча», жартівливі та  ліричні пісні у сольному, ансамблевому, хоровому виконанні).

    Дуже сподобались  присутнім  пісні  у виконанні  молодшої вокальної групи («Віночок  українських пісень», «Подружки-квакушки» та «Заяче кохання»), після виконання яких  публіка аплодувала  та дружно вигукувала: «Браво! Браво!»,  чим здивувала  юних  вокалістів, які, виявилось, не знали, що означає  це слово.

  Молодший хор «Companelly» у повному складі заспівав  чотири пісні: «Де вітер землю голубить», «Музика звучить», «Бах-е-рок» та відому пісню «Сонячні зайчики»  з мультфільму «Маша і ведмідь».

    Номери концерту  чергувалися  з гарними, вміло підібраними  віршами  про музику, музичні інструменти, народну пісню,дружбу дітей…

   І завершили  виступ прекрасні слова ведучої (вона ж і автор сценарію) Мілани Бондарук: « Музика – це  маленька криничка  живої води. Не поспішайте її  переступити. Зупиніться  і розважливо  вдивіться в глибочінь, може побачите  благородний  лицарський образ  свого предка,  красу  свого сучасника  й  духовну вроду  нащадків. І нехай музика  завжди  буди світлим вогником  у Вашому серці!»

    Далі вона  подякувала  присутніх за  теплий  прийом, оплески та квіти. Директор Ізяславської школи мистецтв  Коваль Микола Вікторович та весь колектив  висловили   учасникам  концерту своє захоплення і  слова вдячності.

                                                            

                                                       Н.А. Призиглей,  викладач

                                      музично-теоретичних дисциплін Славутської ДШМ

 

ГРАН-ПРІ

«Соловейки Славутчини найкращі»

Колись один мудрець сказав: «Не місце красить людину, а людина – місце», перефразовуючи цей вислів, дуже приємно вкотре переконуватись у тому, що нашу рідну Славуту прославляють славутчани у будь-яких куточках країни.

14 березня 2015 р. у м. Хмельницькому відбувся IV Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль-конкурс «Планета зірок», в якому приймали участь понад ста колективів з Хмельниччини, Вінниччини, Тернопільщини, серед яких були й учні Славутської дитячої школи мистецтв.

Дитячі колективи змагались у різноманітних номінаціях, таких як: вокал (академічний, народний, естрадний), хореографія, інструментальний жанр, юний дизайнер. Кожен із колективів проявив неабиякий хист у своїй справі, демонструючи свою неординарність, креативність та професіоналізм. Та найвищий щабель у номінації «Академічний вокал» титул «Гран-прі» виборов хор старших класів «Coralle» Славутської дитячої школи мистецтв (керівник Л.Скрипнюк, концертмейстер А.Ріпа).

Від щирого серця з такою визначною перемогою вітаю своїх вихованців, бажаю нових творчих злетів, здійснення мрій, своїми здобутками прославляти рідну школу мистецтв та улюблену Славуту. Особливі слова вдячності хочу висловити батькам за розуміння, підтримку та в наданні допомоги для участі в конкурсі.