Олімпіада з сольфеджіо!

Кожного року, навесні,  у місті Хмельницькому, проходить музично-теоретична олімпіада з сольфеджіо. З усіх шкіл області приїздять найсильніші учні з теоретичних дисциплін.

 

17 березня цього року нашу школу представляла Даша Орєхова – учениця 6 класу,  фортепіанного відділу, хочу зазначити, що олімпіада проводилась для учнів 7 – 8 класів, але Даша вирішила перевірити свої знання з теорії музики і не дарма. Із 73 учасників Даша отримала 4 місце – це доволі гарний результат. Ми вітаємо нашу переможницю, бажаємо на цьому не зупинятись, підвищувати свій теоретичний рівень знань, а також подальших успіхів у навчанні, нових перемог та вдачі!!!  

"Традиції та сучасність"

        24-25 лютого в м. Київ відбувся Всеукраїнський конкурс фортепіанних ансамблів «Традиції і сучасність». Учениці ІІІ класу, фортепіанного відділення Славутської дитячої школи мистецтв, Анна Чайка і Поліна Клімчук прийняли участь в цьому професійному конкурсі та посіли ІІ почесне місце. В конкурсі прийняли участь більше ніж 100 учнів з різних куточків України. Обов’язковою умовою конкурсу було виконання творів різних епох: класичної, романтичної та сучасної; конкурсні змагання проходили в два тура. Особливо цінною перемога для дівчаток була тому що, їх оцінювало дуже професійне журі, до складу якого входили професори Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, Київського педагогічного університету  ім.Б.Грінченка. 

      Ансамблева гра відрізняється від сольної насамперед тим, що і загальний план, і всі деталі інтерпретації є плодом роздумів і творчої фантазії не одного, а декількох виконавців і реалізуються вони їхніми спільними зусиллями. Процес визрівання художнього задуму і процес його втілення в конкретних звукових образах у ансамбліста і соліста різні. Якщо піаніст-соліст може відтворити звучання п’єси в цілому, то піаніст- ансамбліст - тільки звучання своєї партії. Причому знання партії, навіть чудове, не робить піаніста партнером. Він стає ним лише в процесі спільної роботи з іншим учасником ансамблю.

     При спільному музичному виконанні однаково необхідні і вміння захопити партнера своїм задумом, передати йому своє бачення музичних образів, і вміння захопитись задумом партнера, зрозуміти його побажання, прийняти їх, вжитись в них. З перших місяців  навчання  учні  починають грати в ансамблі з викладачем. Ансамблеве музикування  вчить слухати, мислити, вести діалог з партнером, тобто розуміти один одного, вміти подавати  репліки  та  вчасно поступатися. Аня та Поліна з 1 класу грають в дуеті, вони створили не лише гарний ансамбль, а й стали дуже гарними подругами.

    Також нещодавно відбувся концерт обласної дитячої філармонії у м. Хмельницький, для участі в який відбираються талановиті та обдаровані учні області. Участь в такому проекті дає можливість дітям надзвичайний досвід співпраці з камерним оркестром, і саме учениця 3 класу нашої школи, переможниця багатьох Всеукраїнських конкурсів Анна Чайка отримала таку  можливість. У супроводі камерного оркестру вона виконала фортепіанний концерт німецького композитора Г.Фоглера та заспівала свій улюблений твір Л.Деліба «Лялька». Публіка із надзвичайним захоплення та бурхливими оплесками, вигуками «браво» проводжали Аню після виступу. Подібні проекти, конкурси надихають маленьких музикантів на підкорення нових вершин, дають можливість реалізовувати свій творчий потенціал та професійну майстерність.

 

 

Зав. відділом Н.Д. Чайка

АРТ-ДІТИ

Завжди приємно і радісно з конкурсів повертатися з перемогою, тому і цього разу ми не зрадили цій традиції! 28.10.2016 року у м. Хмельницькому в стінах дитячого лялькового театру яскраво та барвисто пройшов І Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої творчості "Арт-діти".

Славуту на ньому представляли Зразковий фольклорний гурт "Щедрик" та дитячий інструментальний ансамбль "Скерцо" ДШМ.  Із ранку до самого вечора ми з нетерпінням чекали виходу на сцену, адже нам довелося закривати конкурсну програму. Та, не зважаючи на це, наші діти продемонстрували всю свою виконавську майстерність та талант, за що отримали найвищі оцінки членів журі та глядачів. І ось результат: у номінації "Вокал" Зразковий фольклорний гурт "Щедрик" став лауреатом І премії, а дитячий інструментальний ансамбль "Скерцо" І премію отримав у номінації "Оригінальний жанр". Пам'ятними подарунками були нагороджені наші діти, а керівники колективів, Т. Маліновська та О. Бондарчук, отримали подяку за професійну підготовку учасників конкурсу.

 

Усі ми особливо вдячні нашим батькам, що сприяють творчим здобуткам діток, постійно фінансово допомагають в організації поїздок та, звичайно, просто неймовірно підтримують нас у глядацькій залі та за лаштунками. Дякуємо, що ви у нас є!

Юний піаніст

       22-23 квітня у м. Кам'янець-Подільський відбувся другий Всеукраїнський конкурс піаністів під патронатом професора Київської академії музики ім. П.І. Чайковського Ю. Кота.

            В конкурсі прийняли участь 80 учасників з 17 регіонів України.

     Складність конкурсу полягала у тому, що необхідно було виконати чотири твори: поліфонію, крупну форму, п'єсу українського композитора та віртуозний етюд.

      В молодшій категорії учениця II класу Анна Чайка стала лауреатом I премії, а Дар'я Орєхова в старшій категорії отримала грамоту за участь.

Талановиті піаністи

     15 квітня 2016 р. в органному залі обласної філармонії відбувся концерт камерного оркестру з обдарованими учнями області, де мали змогу взяти участь учениці 5 класу фортепіанного відділу нашої школи Дар'я Орєхова та Божена Поліщук. До участі в такому концерті дівчатка готувалися протягом навчального року. Дар'я Орєхова виконала В. Моцарта Концерт № 8 С-dur I ч., Божена Поліщук виконала Ю. Полуніна "Концертіно" a-moll.

Наші  талановиті соловейки

20 квітня 2016 року у м .Дунаєвці Хмельницької обл. у черговий раз відбувся регіональний фестиваль-конкурс вокалістів  «Перлинкове намисто»  у номінаціях – академічний, естрадний та народний спів. Учні нашої школи Тетяна Чайка 2 клас та Вікторія Якимчук  6 клас змагались у категорії  «Академічний спів»   ( викладач Наталія Сологуб),  а  солісти зразкового фольклорного гурту "Щедрик" брали участь у номінації "Народний спів" (викладач Тетяна Маліновська).

У конкурсі приймали участь кращі учні  мистецьких шкіл області, але як виявилось наші учні є найкращими, про це свідчать їхні здобутки: Анна Чайка Гран-прі,  Вікторія Якімчук 2 місце, солісти зразкового фольклорного гурту "Щедрик",а всі вони були дебютантками, адже випробовували свої сили у сольній боротьбі вперше, і у  результаті маємо гарні здобутки: Власюк Анюта - І місце (старша вікова категорія), Горбатюк Вікторія (наймолодша учасниця конкурсу)- ІІ місце, Галімська Поліна (середня) та Мирончук Вікторія (молодша) - ІІІ місце, Завішальна Мирослава та Тимощук Анна - І місце. Члени журі відмітили високий виконавський рівень та виконавську майстерність наших дівчат. Вітаємо наших переможців із гарними здобутками і бажаємо на цьому не зупинятись, продовжувати підвищувати свій професійний рівень, свою майстерність. Браво вам, наші дорогі СОЛОВЕЙКИ!!!  Велика подяка викладачам Наталії Сологуб та Тетяні Маліновській  за терпіння, наполегливість,  високий професіоналізм. Бажаємо так і надалі тримати цей високий рівень! Здоровя вам, дорогенькі, наснаги та натхнення!

 

 

Зав. теоретично-хоровим відділом                                                             А.А. Бинкова