Дві величні постаті!!!

Здійснити подорож у часі, ну хоча б на початок минулого століття, відчути його дух, атмосферу та настрій, ви думаєте що це неможливо? А познайомитись із видатними людьми, які вболівали за Україну, прославляли її, боролися за неї, люди які стали символами у нашій культурі, які залишили після себе неоціненну  спадщину на якій виховується та вчиться не одне  покоління українців, ви думаєте що і це неможливо? У нашій школі можливо усе! Саме вчора (5.10.) учні та викладачі школи поринули у минуле, та познайомились із життям та творчістю М.Лисенка та І Франка. Проведення паралелей між творчістю  двох митців, їх життям дало змогу біль широко зрозуміти певний історичний період нашої країни, його проблеми та оглянути  творчість митців поезії та музики як єдине ціле.

У живому виконанні звучала музика М.Лисенка, яку виконували учні школи та викладачі. У залі панувала світла та тепла атмосфера, з екрану на нас дивилися обличчя сильних, талановитих, сміливих митців, які ніби говорили: «Ми з вами, ми вас чуємо».  Слухачі  почули цікаві факти з біографії М.Лисенка, про його дружбу із І.Франко, про їх співпрацю, почули музичні твори написані М.Лисенком на вірші І.Франка та відчули їхню справжню любов до неньки України.

Особлива подяка нашим виконавцям: учням Анні Чайці, Анастасії Васютинській, Божені Поліщук, викладачам Наталії Чайці, Ірині Трегубецькій, Катерині Савіцькій, Мілані Бондарук, Лесі Михальчук, а також викладачам за підготовку учнів: Ганні Парфенюк та Наталії Салогуб, а також за технічну підтримку Оксані Мельничук.                     

 

 

 

Зав. Теоретично-хоровим відділом А. Бинкова.

СПІВАЙ МОЄ МІСТО – СЛАВУТІ 400 РОКІВ.

      Вже традиційно восени, у третю неділю вересня, усі славутчани відзначають день народження рідного міста Славута. Це свято яке приходить в кожен дім, тому, що історію будь-якого міста створюють люди, які його населяють. Не став виключенням і цей рік, котрий став ювілейним, адже славутчани відсвяткували 400 річницю. 
Символічним стало те, що цього дня, мешканцям та гостям міста дарували свою творчість, свій талант діти - наше майбутнє, наша надія, наша гордість!
Незважаючи на примхливу осінню дощову погоду, на сцені площі міста, вкотре подарували свій талант, тепло та артистизм колективи Славутської дитячої школи мистецтв. 
Найщиріші вітання прозвучали від зведеного хору дитячої школи мистецтв у супроводі Народного Аматорського інструментального ансамблю Мікстур, керівники Людмила Скрипнюк та Наталія Салогуб, керівник ансамблю Олександр Бондарчук. 
Також глядачів вразили своїми виступами ансамбль бандуристів (керівник Наталія Гайдейчук), інструментальний ансамбль «Примавера» (керівник Наталія Чайка), вокальний ансамбль викладачів «Консонанс», ансамбль скрипалів керівник Ірина Трегубецька, хореографічний гурт «Волошки» керівник Марина Яковчук, зразковий фольклорний гурт «Щедрик» керівник Тетяна Маліновська.
Отож, колектив Славутської дитячої школи мистецтв ще раз вітає усіх славутчан з цим дійсно чарівним святом, та бажає усім здоров’я, щастя, добра, миру та радості!

Свято Першого дзвоника!!!

Свято 1 вересня для кожного з нас є особливим днем, що завжди асоціюється з початком нового життєвого етапу.  З особливим трепетом та піднесенням чекали на цей день наймолодші учні нашої школи, першокласники та їх батьки, котрі переступили поріг школи мистецтв вперше.
    З вітальним словом до учасників свята звернулись: начальник управління культури Сакалюк Сергій Петрович та директор Славутської дитячої школи мистецтв Скрипнюк Людмила Василівна. Музичні дарунки учасникам та гостям свята  подарували учні  та колективи викладачів школи, а саме гурт «Щедрик» (керівник Т.Маліновська),  ансамбль викладачів «Мікстур»,  фортепіанний дует у складі  Елизавети Малярчук та її викладача Наталії Чайки, гітарне тріо у складі Олександра Федорчука, Акіма Ільчука та їх наставника Артура Мельника, вокальна група викладачів «Консонанс», тріо «Prima vera»,   також не менш яскравими та високопрофесійними були виступи викладачів Наталії Гайдейчук та Дмитра Одійчука. Всі присутні свята змогли почути та насолодитись відомими композиціями українських та зарубіжних композиторів.  Заключним  акордом свята, став виступ учнів  хореографічного відділу, з  танцем  «Моцарти» (керівник М. Яковчук).

     Отож, вітаємо викладачів, учнів та їхніх батьків з початком нового навчального року! Нехай він принесе всім нам ще більше нових знань, мудрості, терпіння, творчих звершень, перемог та наснаги у пізнанні таємниць високого мистецтва – Музики!

 

 

Випускний вечір у школі мистецтв

З давніх часів музика займає важливе місце у житті людей. Вона супроводжує усі покоління впродовж віків. Люди вірять у її чарівну і навіть магічну силу.
         Кращі зразки світової класики та сучасні музичні твори мали змогу почути усі, хто завітав на випускний вечір у Славутську дитячу  школу мистецтв.

30 травня 2017 року в приміщенні актового залу Дитячої школи мистецтвя  відбулося довгоочікуване свято -  випускний вечір.  Кожен рік школа проводжає своїх вихованців, але цей випуск – особливий, ювілейний. Зовсім нещодавно школа відзначила 60-річчя заснування закладу.

З привітальними словами до випускників звернулася директор школи  Скрипнюк Людмила Василівна, побажала юнакам та дівчаткам удачі, продовжити навчання в кращих вищих навчальних вузах та пронести через усе життя любов до мистецтва. Запросила і далі приходити, ділитись своїми успіхами та не забувати школу, де вони ближче і глибше познайомились з прекрасним світом музики. Вручила свідоцтва про закінчення  школи мистецтв, та подарувала  пам’ятні  календарики, які  завжди будуть нагадувати дітям про їх домівку.

20  випускників музичного відділення  отримали свідоцтва про закінчення школи мистецтв. Відмінників та кращих випускників нагородили  грамотами за участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах.

Також випускників теплими словами привітали заступник міського голови з гуманітарних питань - Ігор Дмитрович Піголь та начальник міського управління культури - Сергій Петрович Сакалюк,  які подякували учням за гарні успіхи, за їх наполегливість,  а батькам за їх терпіння. Слова вдячності своїм музичним наставникам висловили і самі випускники та їх батьки.

Присутні мали змогу побачити святковий концерт, в якому взяли участь вихованці та педагоги школи.

Дві тисячі вихованців школи отримали свідоцтво про мистецьку  освіту. Більшість з них не пов’язують свого життя з мистецтвом професійно, але ж роки навчання та здобуті знання допомагають їм у майбутньому відчувати свою причетність до мистецтва. Дехто сюди повертається згодом уже в якості викладача школи. Все частіше випускники приводять своїх дітей, щоб навчати маленьких особистостей мистецтву.
          Тож двері школи мистецтв знову відкриті для юних дарувань нашого міста та району.

 

Адміністрація закладу

 

 

Феєрія талантів

31 травня 2017 р. біля кінотеатру ім. Шевченка колектив Славутської дитячої школи мистецтв влаштував для маленьких учасників шкільних літніх таборів справжній подарунок у вигляді дитячого шоу «Феєрія талантів», приуроченого Дню захисту дітей.

         Відкривав шоу запальний танець «Макарена» учасники якого повторювали запальні рухи під керівництвом викладача хореографічного відділу – Марини Яковчук.

Окрім розваг організатори заходу мали на меті презентувати школу, то ж подарунком були виступи дитячих колективів.

         Також діти могли взяти участь у цікавих конкурсах, а переможців та найактивніших учасників чекав подарунок – безкоштовний аква-грим, який майстерно виконали викладачі художнього відділу Нугуманова Анжела та Гребень Оксана.

         Порадували публіку своїми виступами талановита та юна Олександра Мойсеюк та фортепіанний дует учениць 3 класу Чайки Анни та Клімчук Поліни.

         Всі бажаючі могли взяти участь у веселій та улюбленій грі фольклорного гурту «Щедрик» під назвою «Гусачок» під керівництвом Тетяни Маліновської, а також у конкурсі «Намалюй себе» та «Вгадай мелодію» з улюблених мультфільмів.

         Від побаченого та почутого у всіх залишилося багато приємних вражень.

 

  

 

 

                                                                           Адміністрація закладу

Як приємно, коли до нас в школу приходять наші випускники. Завжди раді таким зустрічам! Нещодавно до своїх молодших друзів, учнів третього класу, завітала наша випускниця, нині студентка першого курсу Хмельницького музичного училища, відділу хорового співу - Анна Власюк.  Вона поділилася своїми враженнями від навчання в училищі, дала поради малечі, а також викладач з сольфеджіо, на урок якого вона завітала, дозволила їй провести частину уроку, як майбутньому викладачеві. На останок,  усі побажали Анні гарних успіхів у навчанні, натхнення та вдачі в усьому.

Подорож у світ музики!

28 березня 2017 р. у концертному залі Славутської ДШМ відбувся сольний концерт гостя з Хмельницького музичного училища  Нікіфорука  Анатолія Михайловича. Анатолій Михайлович - викладач по класу баяна, прекрасний виконавець, композитор, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Його творча діяльність показує, що може досягти людина з обмеженими властивостями, яка повністю присвятила своє життя музиці.

 

Концерт, який глядачі змогли побачити і почути можна було назвати «подорожжю у світ музики». Спочатку ми побували у країнах Європи вісімнадцятого сторіччя: Австрія, Франція, Італія. Почули музику цього періоду В. Моцарта, Скарлатті Д. та інших композиторів. Потім повернулись у сучасність і прослухали твори українського композитора В. Власова, а також твори Анатолія Михайловича. Особливо сподобались глядачам його обробки українських народних пісень. А на закінчення прозвучало танго П’яццолли. А Кожен номер концерту супроводжувався оплесками. В залі були присутні учні народного відділу, викладачі Славутської  ДШМ  та викладачі народного відділу музичної школи м. Нетішин.

Всі глядачі отримали велике задоволення від концерту і запрошували Анатолія Михайловича навідуватись частіше.

Краса танцю, зрозуміла всім!

22 березня у Славутській ДШМ відбувся звітний концерт хореографічного відділу в рамках заходів, присвячених 400-річчю першої згадки про місто Славуту та 60-річчя заснування  дитячої школи мистецтв.

           Дивно, але до цього часу людство не придумало нічого кращого для відпочинку, ніж танець. Танець - це почуття, відтворені мовою рухів та пластики, про що повідали глядачам юні ведучі  Горничар Софія та Коломієць Аня. А весняний настрій подарували глядачам учні 2 класу та їх викладач  Яковчук М. В. Вони виконали танець « Весняна фантазія».

З давніх часів танець пов’язаний з музикою. У танцях різних народів відобразились їх звичаї, характер, темперамент. А наш народ ще від віків зжився із незайманою чистотою природи, передає в танцях усю її незрівняну красу. І глядачі це відчули, коли побачили запальні танці у виконанні учнів 5 класу «Веселина», «Славутські викрутаси», а також вінок українських танців у виконанні учнів молодших класів: «Гуцульський танець», «Танець з вінком», «Полька», «Поліський танець».

Сподобались глядачам і жартівливі танці «Лялька» та «Господарочка», які виконали учні 4-го та 3-го класів. Останнім номером концерту був «Дубо-танець», який виконали  учні 6-го класу та викладач Яковчук Марина. Глядачам дуже сподобався цей захід. Запальні танці, прекрасна хореографія, чудові костюми, нікого не залишили байдужим.

 

В кінці концерту виступила директор Славутської ДШМ Скрипнюк Л.В., яка підвела підсумки роботи відділу хореографії. Вона  нагадала, що цей відділ досить молодий, проте учні вже досягли певних успіхів. У жовтні 2015 р. під час 6-го Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Козацька родина» у місті Хмельницький танцювальний колектив учнів 3-го класу відділу хореографії отримали третє місце. А 5-го березня 2017 р. наші учні 4-го та 5-го класів отримали 2-ге місце у номінації естрадна хореографія та 2-ге місце у номінації народна хореографія на Всеукраїнському конкурсі «Мамине щастя» у м. Вінниця. Директор подякувала батькам за підтримку і допомогу.

Відкритий урок

17 березня 2017 р. відбувся відкритий урок викладача Бинкової А.А. з музичної літератури з учнями 5 класу на тему: «Духові інструменти симфонічного оркестру». Тема доволі розгорнута, цікава, адже на сьогодні існує величезна кількість духових інструментів створених людством, і деревяних духових , і мідних духових. Розібратись у цьому, побачити та почути, ознайомитись із значною їх частиною, змогли учні на уроці. Почути вживу звучання труби, у виконанні учня – випускника Віталія Кузмінчука, (прозвучав твір його викладача – композитора М.Д.Трубая), потримати в руках інструмент, звичайно, було для дітей цікаво.

 

Урок пролетів непомітно і на закінчення викладач підготувала цікаве відео із сучасних духових інструментів, створених із незвичних для нас матеріалів та речей. Здивуванню дітей не було меж.  

11 березня у школі мистецтв проходила теоретична олімпіада по сольфеджіо для випускників. Можливість позмагатись та перевірити рівень своїх знань міг кожен бажаючий випускник. Завдання по складності відповідали рівню обласної олімпіади. Найбільшу кількість балів набрала випускниця Тетяна Семенюк, ми іі вітаємо з гарними результатами! Тетянко, бажаємо надалі бути в усьому першою,  підвищувати свій  теоретичний рівень та гарних  творчих успіхів!!!

Славута - диво-казка

   16 лютого відбувся концерт камерної музики «Славута – диво-казка».  Камерна музика перекликається з поетичною красою нашого міста, що оспіване в багатьох поезіях Славутських письменників і не тільки.

       Камерна музика – це вид мистецтва, призначений для  вузького кола  слухачів та для виконання в невеликих приміщеннях. Для неї характерна  увага до внутрішнього світу особистості. Цей вид музики має великі  можливості для передачі  ліричних  емоцій і найтонших  градацій  душевного стану  людини.

   У  концерті прозвучали вірші В’ячеслава Тернового, Уривок з поеми Петра Надуваного «Останній князь Сангушко», вірші Яніни Ткачук, Анни Курельчук, а також були використані матеріали опубліковані нашим земляком, директором Центрального державного архіву зарубіжної українікі Владиславом Георгійовичем Берковським.